Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

51ste Zonnebloemloterij van start

Alweer even terug is voor de 51ste keer de Zonnebloemloterij van start gegaan. Vanwege corona en de veiligheidsmaatregelen mogen de vrijwilligers niet langs de deuren lopen. Er is nu sprake van een online loterij. Op maandag 12 oktober vindt de trekking plaats.

Wanneer je liever geen digitale loten wilt kopen, neem dan contact op met de vrijwilligers van Zonnebloemafdeling Dordrecht Zuid. In dat geval komt men op verzoek met de loten aan de deur. Uiteraard houden de vrijwilligers rekening met alle regels. De loten kosten € 2,00 per stuk.
Met de opbrengst van deze loterij organiseert de Zonnebloem fantastische activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking. De loten zijn nog tot 1 oktober te bestellen via www.zonnebloem.nl/loterij.

De Zonnebloem verrijkt het leven van mensen met een lichamelijke beperking. Dit wordt bijvoorbeeld gedaan door huisbezoeken, dagjes uit en aangepast vakanties. Met 1200 lokale afdelingen is de Zonnebloem actief in vrijwel elke wijk, dorp en stad in Nederland. Tevens heeft de Zonnebloem rolstoelhuurauto’s, verdeeld over Nederland. Hun slogan luidt niet voor niets: “Er kan zoveel meer dan je denkt!”.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

VIDEO: Woonbron start bouw van 39 duurzame sociale huurwoningen aan de M.H. Trompweg

DORDRECHT – Woonbron is gestart met de sociale nieuwbouw aan de M.H. Trompweg in de Dordtse wijk Wielwijk. Op de locatie waar in 2023 een gebouw met 24 portieketagewoningen is gesloopt, verrijst een nieuw woongebouw met 39 moderne driekamerappartementen in de sociale huur. De appartementen variëren in grootte van 68 tot 73 m² en zijn allemaal bereikbaar met een lift. Op de begane grond komen drie speciaal aangepaste woningen. Deze woningen beschikken over extra ruime kamers en een grote badkamer en zijn volledig rolstoeltoegankelijk. Daarmee speelt Woonbron in op de groeiende behoefte aan toegankelijke woningen voor mensen met een beperking. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

Explosie bij supermarkt en autobrand kort na elkaar in Dordrecht

DORDRECHT  – In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben zich twee incidenten voorgedaan. Eerst was er rond 02.40 uur een explosie bij de Albert Heijn aan het Admiraalsplein in de wijk Wielwijk. De ingang van de supermarkt liep daarbij schade op. Op camerabeelden is te zien dat de deuren zwartgeblakerd zijn. Wie verantwoordelijk is en wat er precies tot ontploffing kwam, is nog onbekend. De politie heeft zaterdagochtend een buurtonderzoek gedaan. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

VIDEO: Brand in flatgebouw Dordrecht snel onder controle

DORDRECHT – Dankzij oplettende buurtbewoners kon de brandweer zondagmiddag snel ingrijpen bij een brand aan de Witte de Withstraat. Rond 17.30 uur zagen zij rook uit een appartement op de derde etage en schakelden direct de hulpdiensten in. (Foto’s en Video: Stolk Fotografie)